W dniu 13 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia uczniowie przygotowani przez panią Anetę Szczepaniak i panią Kornelię Jakubowską-Rubas zaprezentowali program artystyczny upamiętniający bohaterów walki o niepodległość oraz drogę Polski do wolności. Były brzozowe krzyże i symboliczne znicze. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Cała społeczność szkolna z zainteresowaniem, skupieniem, a niekiedy i wzruszeniem obejrzała tę szczególną lekcję historii. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Małgorzata Wąchnicka podziękowała występującym uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w tę akademię, a także całej młodej widowni za wzorowe, patriotyczne zachowanie.
Uczniowie naszej szkoły mogli zarówno przygotować się do występu, jak i zaprezentować się dzięki mikrofonom pozyskanym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. To wyjątkowe wydarzenie uwiecznione zostało za pomocą aparatu fotograficznego otrzymanego również w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Aneta Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *