120 lat temu Maria Skłodowska-Curie – patron naszej szkoły została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki. Tego samego dnia – 10 grudnia przypada również 112 rocznica przyznania jej drugiego Nobla z dziedziny chemii.

Obecny rok jest wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – mija 125 lat od odkrycia przez państwa Curie dwóch niezwykłych pierwiastków chemicznych – polonu i radu.

Jako szkoła im. Marii Skłodowskiej – Curie pragniemy rozwijać u uczniów zainteresowanie chemią i fizyką, dlatego organizujemy 7 listopada (w dniu urodzin Marii Skłodowskiej – Curie) Dzień Naukowca.
Uczniowie klasy 7 i 8 ej pod opieką nauczyciela chemii i fizyki p. Bożeny Kaczmarek przeprowadzają dla młodszych uczniów doświadczenia z chemii.