Lekcje Pomagania to bezpłatny program edukacyjny PAH wprowadzający w zagadnienie humanitaryzmu oraz pomocy ludziom bez względu na pochodzenie.

Program jest odpowiedzią Polskiej Akcji Humanitarnej na chęć szkół do zaangażowania się w działania organizacji i promowania postawy solidarności. Uczestnicząc w programie otrzymujemy podstawową wiedzę
z obszaru pomocy humanitarnej, którą możemy wykorzystać w działaniu.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych. Dzięki wolontariatowi możemy poszerzać naszą wiedzę o świecie i rozwijać empatię. Stanowi on jedną z najważniejszych form społecznego zaangażowania, opartą na bezinteresownej pomocy i pracy na rzecz innych ludzi.

PAH Lekcje pomagania 

Lekcje Pomagania to bezpłatny program edukacyjny Polskiej Akcji Humanitarnej wprowadzający w zagadnienie humanitaryzmu oraz pomocy ludziom bez względu na pochodzenie. Jest on skierowany do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, bibliotek i placówek wychowawczo-oświatowych.  W naszej szkole program jest realizowany w klasach: IV i V oraz z Samorządem Uczniowskim i Szkolnym Kołem Wolontariatu. 

WOŚP 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to organizacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. W ciągu 30 Finałów WOŚP zebrano ponad 1,755 miliarda złotych. WOŚP kupiła i przekazała ponad 70 400 urządzeń do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. W 2020 roku szacowało się, że co piąty sprzęt w szpitalach pochodzi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie od wielu lat są wolontariuszami podczas styczniowych finałów WOŚP. W tym roku zagramy po raz 32. 

Przedświąteczna zbiórka żywności 

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły prowadzą zbiórkę żywności. W tym roku swoją zbiórką wspomożemy Fundację Sercem Przyprawioną, która wspiera ludzi w kryzysie bezdomności. 

Zbiórka dla Burka 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie to placówka administrowana przez Koniński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, którego początki sięgają lat 70, schronisko istnieje już od ponad dwudziestu lat, znajduje się przy ul. Gajowej 7a i utrzymuje dzięki dotacji z miasta i pomocy życzliwych ludzi.  Nasi uczniowie każdej wiosny organizują zbiórkę karmy dla psów i kotów oraz zabawek dla zwierząt, aby wspomóc czworonożnych przyjaciół poszukujących domu.