W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Razem dla Goliny wraz z Powiatem Konińskim , Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie  jak co roku kontynuowała Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata.

W dniu 28 września 2020r. Uczniowie klas I-III z wychowawcami wzięli udział w happeningu pod hasłem:

,,Zielono i czysto wokół szkoły – sadzimy drzewa, zbieramy śmieci”

Dyrektor szkoły D. Plutecka- Jankowska przypomniała temat projektu:

Międzypokoleniowo z  ekologią na wesoło

Następnie uczniowie zaopatrzeni w niezbędne akcesoria ( rękawiczki, worki) oczyścili ze śmieci teren wokół szkoły, zwracając wyjątkową uwagę na szkolny mini park . Jest to jedno z najbardziej ulubionych miejsc, gdzie wszystkie dzieci chętnie spędzają czas pomiędzy zajęciami w klasach.

Drugą część happeningu rozpoczęło posadzenie drzewka- zadanie wykonali uczniowie

kl. III przy pomocy pana konserwatora . Następnie odbył się krótki quiz dotyczący segregacji śmieci i recyclingu. Wszystkie klasy wykazały się wiedzą -ochotnicy poprawnie odpowiadali na pytania. Akceptacja poprawnej odpowiedzi  była nagradzana brawami przez nauczycieli oraz pozostałych uczestników.

Uczniowie starszych klas w ramach Akcji Sprzątania Świata organizowali w klasach

w miesiącu wrześniu prezentacje multimedialne, przygotowywali gazetki .

W drugim etapie projektu chętni nauczyciele i uczniowie wezmą udział w dniu 03.10.2020r. w Międzypokoleniowym Rajdzie Rowerowym pod hasłem :

Z ekologią mi po drodze  .

Dorota Plutecka-Jankowska