29 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi. Był to dzień pełen wrażeń i atrakcji, na które pod kierunkiem Pani Sylwii Orchowskiej pracowała dosłownie cała szkoła, ponieważ obchody miały formę projektu, w realizację którego zaangażowana była każda klasa.

Uroczystość, tradycyjnie rozpoczęliśmy piosenką pt. „Ziemia, wyspa zielona” w wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły. Cała społeczność szkolna mogła zobaczyć barwny „Taniec tęczy” w wykonaniu dzieci z oddziału 3-4latków. Na chwilę przenieśliśmy się również do teatru, w którym uczniowie klasy V – VI wystąpili w bajce ekologicznej pt. „Las”, która w sprytny sposób wyjaśniła widzom co to jest ekosystem. Dzień Ziemi jest okazją do przypomnienia wszystkim, iż to od nas zależy w jakiej kondycji obecnie jest, a za jakiś czas będzie nasza planeta i jak ważne w związku z tym jest bycie „eko”. Z tego powodu, nie mogło zabraknąć pokazu mody ekologicznej w wykonaniu dzieci z oddziału 5-6latków, uczniów klasy I, II, III oraz VII. Uczniowie klasy VIII przekazali wszystkim wspaniałe wskazówki, w jaki sposób dbać o Ziemię w przygotowanej przez siebie prezentacji multimedialnej pt. „Zainwestuj w naszą planetę”. Ziemia to przecież nasz dom, o który należy dbać i gdyby ktoś przez przypadek o tym zapomniał, plakaty przygotowane przez uczniów z klasy IV oraz dekoracje przygotowane przez Panią Ewę Wendt na pewno o tym przypomną. Żeby tradycji stało się zadość, obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy zasadzeniem drzewka na terenie naszej szkoły.

Małgorzata Nożewska