Nasza szkoła w mijającym roku szkolnym z dumą wzięła udział w programie „Lekcje pomagania” organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną (PAH). Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie świadomości na temat pomocy humanitarnej wśród uczniów oraz ich zaangażowanie w działania na rzecz potrzebujących.

„Lekcje pomagania” to inicjatywa, której głównym celem jest edukacja młodzieży na temat globalnych problemów humanitarnych oraz roli, jaką każdy z nas może odegrać w ich rozwiązywaniu. Program obejmuje cykl zajęć, warsztatów oraz spotkań z ekspertami, które mają na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale również zainspirowanie do aktywnego działania.

Udział w programie „Lekcje pomagania” przyniósł naszej szkole wiele korzyści. Uczniowie klasy IV zdobyli cenną wiedzę na temat problemów globalnych i znaczenia pomocy humanitarnej. Dzięki aktywnemu udziałowi w różnych działaniach, poczuli, że mają realny wpływ na poprawę sytuacji ludzi na całym świecie. Program ten nie tylko wzbogacił ich edukację, ale także wzmocnił poczucie empatii i odpowiedzialności społecznej.

Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenia i wiedza zaowocują w przyszłości, inspirując naszych uczniów do dalszego angażowania się w pomoc innym i budowanie lepszego świata.