W ramach zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie naszej szkoły biorą udział w przeróżnych aktywnościach -uczęszczają na kółko plastyczne, gdzie rozwijają swoje malarskie pasje, korzystają z dywanu magicznego (interaktywnego), który motywuje do podejmowania aktywności fizycznej, stanowi okazję do nawiązywania interakcji społecznych, rozwija motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i pamięć. Uczniowie grają także w gry planszowe rozwijające logiczne myślenie, a także kształtują umiejętność programowania. Kiedy jest ładna pogoda uwielbiają czas spędzać na placu zabaw i grać w piłkę nożną. Zajęcia sportowe dają uczniom możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego po zajęciach szkolnych, rozbudzają zainteresowania różnymi formami aktywności fizycznej, pozwalają odpocząć i zregenerować siły.

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci, czekając na odwóz lub na rodziców, mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po zakończeniu lekcji.