W dniach od 8 do 15 maja każda biblioteka staje się miejscem wyjątkowych wydarzeń, dyskusji i inspiracji. A wszystko to za sprawą XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W tym roku hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek brzmi „Biblioteka – miejsce na czasie”.

W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników książek oraz tych, którzy dopiero odkrywają magię czytania, książnice przygotowują różnorodne akcje, które mają na celu zachęcenie do korzystania z ich zasobów oraz promowanie literatury. Do tego przedsięwzięcia dołączyła także filia biblioteczna w Przyjmie.

Na zaproszenie bibliotekarki Anny Nawrockiej do biblioteki przybyły: radna Rady Miejskiej w Golinie – Anna Dylewska, sołtys sołectwa Przyjma – Anna Stasiak oraz członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Przyjmie – Elżbieta Nowicka i Grażyna Ziarniak, które przeczytały dzieciom z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie fragmenty książek z kanonu literatury dziecięcej. Ponadto milusińscy wykonali także pamiątkowe zakładki do książek oraz prace plastyczne o motylach.