Dnia 17.11.2023r.  Szkoła Podstawowa w Przyjmie  wzięła udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Było to wielkie szkolne przedsięwzięcie, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Akcja miała zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Przygotowania do ŚDTM trwały kilka dni. Uczniowie w tym czasie wykonali plakaty, rekwizyty, ozdobili szkołę tematycznymi dekoracjami. Przed egzaminem wszyscy aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw, wykreślanek czy gier stolikowych. W piątek uczniowie klasy III i IV stali się Egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia swoich starszych kolegów i koleżanek oraz dorosłych.

Był to dzień pełen wrażeń, podczas którego wszyscy z wypiekami na twarzy zdobywali kolejne poziomy o różnym stopniu trudności. Plakietką Eksperta Tabliczki Mnożenia może pochwalić się w naszej szkole aż 76 osób.

Mamy nadzieję, że ten dzień na stałe wpisze się w tradycję naszej szkoły.

Sylwia Orchowska

Agnieszka Borowska\