Dnia 26 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim wierszy o tematyce patriotycznej pod honorowym patronatem Burmistrza Goliny – Mirosława Durczyńskiego.  Konkurs odbył się w Bibliotece Publicznej w Golinie z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Jego celem było pogłębianie wśród młodzieży znajomości polskiej poezji patriotycznej, rozwijanie wrażliwości artystycznych, a także zainteresowanie językiem polskim.

Jury konkursu wyłoniło aż trzech laureatów z naszej szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła Kaja Gołdych z klasy ósmej, która niezwykle wzruszająco zaprezentowała wiersz Artura Oppmana „Rok 1918”. Trzecie miejsce zajął Cezary Strzelczyk z klasy szóstej za recytację wiersza „Żołnierz polski” Władysława Broniewskiego. Ponadto komisja wyróżniła Filipa Pocztarka z klasy szóstej za  interpretację wiersza „Niepodległość przybyła jesienią” Cecylii Pasławskiej.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz słodki upominek. Ponadto nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły wezmą udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w dniu 11 listopada.

Opiekunem uczniów z klasy szóstej i ósmej była nauczycielka języka polskiego oraz historii  – Aneta Szczepaniak.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aneta Szczepaniak