EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Jak co roku, tak i w tym, nasza szkoła wzięła w nim udział. Przez ostatnie dwa tygodnie (8.10.2023 -22.10.2023) nauczyciele organizowali dla uczniów zajęcia z elementami kodowania. Dzieci mogły pracować z ozobotami i robotami TRUE TRUE, projektować i drukować na drukarce 3D, bawić się i uczyć z matą do kodowania. W szkole odbył się również konkurs plastyczny „Technologiczna szkoła marzeń”, a podczas przerw uczniowie mogli szukać i skanować kody QR, pod którymi ukrywały się ciepłe słowa skierowane bezpośrednio do nich, których celem było wywołanie pozytywnych emocji. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

Kornelia Jakubowska-Rubas