29.03.2023r. odbyło się szkolenie nauczycieli, którego celem było zapoznanie ich ze sprzętami otrzymanymi w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Szkolenie poprowadzili szkolni koordynatorzy projektu: Kornelia Jakubowska –Rubas i Marcin Ziemniczak.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała: drukarkę 3D wraz z akcesoriami, narzędziami i dostępem do platformy Skriware, filament, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stację lutowniczą, statyw, mikroport z akcesoriami, 3 mikrofony z głośnikami, aparat fotograficzny, 10 zestawów klocków konstrukcyjnych, 5 robotów edukacyjnych, gimbala, kamerę i laptopa.

Otrzymane sprzęty już od września pozwalają nam cieszyć się zajęciami z robotyki oraz urozmaiconymi lekcjami, w czasie których wykorzystywane są wydruki 3D, klocki konstrukcyjne czy sprzęt multimedialny. Teraz nasze zajęcia będą jeszcze ciekawsze i pełne nowoczesnych technologii.

Kornelia Jakubowska –Rubas