W dniu 07 października 2022 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce pod hasłem ,,Poznajemy dziedzictwo narodowe, kulturowe i naukowe Polski” w ramach projektu Ministra Edukacji narodowej ,,Poznaj Polskę”. Dzięki środkom z programu dzieci poznają ważne dla Polaków miejsca oraz wydarzenia związane z historią naszego kraju, istotne dla naszej pamięci oraz zbiorowej tożsamości.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy wraz z przewodnikiem od zwiedzania Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie – 64. Tu uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych pod hasłem ,,Codzienne życie ludzi w dawnych czasach”. Mieliśmy okazję wypiekać placuszki zwane podpłomykami, poznaliśmy zawody, jakie wykonywali ludzie w minionych epokach. Tutaj też dokonaliśmy zakupu wspaniałych pamiątek, które będą nam przypominały o tym magicznym dla nas miejscu. Następnie udaliśmy się do Rogowa, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Dinozaurów. W ramach rozrywki zatrzymaliśmy się na chwilkę na placu zabaw. Tutaj największą naszą atrakcją była jazda tyrolką. Na zakończenie udaliśmy się do Gniezna, gdzie zobaczyliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie i dowiedzieliśmy się bardzo ciekawej historii z życia św. Wojciecha. Odwiedziliśmy również wnętrze katedry. Tutaj pani przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawych historii dotyczących tego miejsca.

Wycieczka była wspaniała. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Długo będziemy wspominać ten cudowny wyjazd.

Anna Podemska