Tegoroczną lekturą jedenastej edycji Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – przełomowy zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Do tej ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo i znajomość literatury narodowej podobnie jak w latach ubiegłych czynnie włączyła się nasza szkoła.

W dniu 5 września 2022 r. podczas uroczystego apelu wysłuchano tekstu ballady „Pani Twardowska”  w interpretacji uczniów z klas VII-VIII, zachęcając tym samym do czytelnictwa zgromadzonych na sali słuchaczy. Ponadto wyświetlono film animowany zrealizowany na podstawie ballady A. Mickiewicza oraz złożono pamiątkową pieczęć w kronice szkolnej w zeszytach uczniowskich. W szkole przygotowano również gazetkę tematyczną i wystawkę tegorocznej lektury. Jak co roku do akcji Narodowego Czytania w naszej szkole dołączyła także bibliotekarka p. Anna Nawrocka z Biblioteki Publicznej w Przyjmie.

Aneta Szczepaniak