19 maja 2022 r. w Bibliotece Publicznej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne poezjowanie”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: kl. I-III oraz IV-VI. Jury konkursu wyłoniło             aż 3 laureatów z naszej szkoły:

• I miejsce w kategorii kl. I-III zajęła Gabriela Wieczorek z kl. I, która zaprezentowała wiersz „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy.
  • II miejsce w kategorii kl. IV-VI otrzymała Kaja Gołdych z kl. VI za recytację wiersza „Preludium Deszczowe” Wandy Chotomskiej.
  • III miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Julia Nowak z kl. IV, za deklamację wiersza „Obietnica” Agnieszki Frączek.
  • Wyróżnienie w kategorii kl. I-III otrzymała Malwina Kobojek z kl. II, która zaprezentowała wiersz „Katar Żyrafy” Ryszarda Marka Grońskiego.

Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono dyplomami uczestnictwa oraz książką. Laureaci otrzymali dyplomy za zajęcie miejsc na podium, natomiast osoby wyróżnione dostały dyplomy z wyróżnieniem. Wszystkim nagrodzonym recytatorom wręczono także ciekawe książki. Osobami, które przygotowały uczniów z klas I-III były panie: Agnieszka Borowska, Anna Podemska i Ewa Wendt, z klasy IV i VI pani Aneta Szczepaniak, natomiast opiekunem uczennicy z klasy V była pani Kornelia Jakubowska-Rubas.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aneta Szczepaniak