Wszyscy cieszą się z nadejścia wiosny. Po chłodnej, szarej zimie jest to bardzo wyczekiwana pora roku. Uczniowie naszej szkoły dali upust swojej radości z nadejścia wiosny w przygotowanych do Konkursu piosenki wiosennej utworach. W konkursie wzięły udział klasy I – VIII.

Uczniowie klas I – III zaprezentowali piosenki o wiośnie z repertuaru dziecięcego. Klasa I przygotowała piosenkę pt. „Maszeruje wiosna”, klasa II wykonała piosenkę pt. „Wiosenny walczyk”, klasa III natomiast, zaprezentowała utwór pod tytułem „Pachnąca wiosna”. Zadaniem klas IV – VIII było stworzenie tekstu o tematyce wiosennej do wybranej melodii znanej i lubianej piosenki oraz jej zaprezentowanie. Uczniowie „wzięli na warsztat” różnorodne utwory. Klasa IV wykorzystała do swojego tekstu utwór Anny Jantar pt. „Tyle słońca w całym mieście”, klasa V skorzystała z piosenki Sary James pt. „Somebody”, a klasę VI do muzycznej prezentacji natchnęli Elton John i Kiki Dee z piosenką „Don’t go breaking my heart”. Najstarsze klasy bazowały na legendach polskiej muzyki – klasa VII wykorzystała utwór „Na zawsze i na wieczność” grupy Wilki, klasa VIII natomiast posiłkowała się melodią utworu Maćka Maleńczuka pt. „Ostatnia nocka”. Podczas prezentacji, uczniowie wykazali się niesamowitą twórczością literacką, umiejętnościami teatralnymi i wokalnymi, które okrasili wspaniałymi strojami i rekwizytami.

Poszczególne klasy nie tylko prezentowały się na scenie, ale również wchodziły w skład jury konkursowego. Dzięki przyznanym przez jury punktom, wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejce – klasa V (z wykorzystaniem melodii utworu pt. „Somebody” Sary James)

II miejsce – klasa VI (z wykorzystaniem melodii utworu pt. „Don’t go breaking my heart” Eltona John’a i Kiki Dee)

III miejsce – klasa VII (z wykorzystaniem melodii utworu pt. „Na zawsze i na wieczność” grupy Wilki)

Małgorzata Nożewska