Dnia 4 grudnia 2021 roku uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunkami wzięli udział w wycieczce do Warszawy w ramach projektu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Dzięki środkom z programu dzieci i młodzież mogą poznawać ważne miejsca oraz wydarzenia związane z historią Polski istotne dla naszej pamięci oraz zbiorowej tożsamości.
Celem wyjazdu było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy, poznanie historii i zabytków Warszawy.
Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy wraz z przewodnikiem od Muzeum Historii Żydów Polskich. Następnie podziwialiśmy Warszawę z okien autokaru: zobaczyliśmy budynki ambasad, miejsca, w których urzędują prezydent Polski Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Licznych wrażeń zapewniły dodatkowo: Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki oraz nowoczesne wieżowce.
Nie zabrakło również wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Odwiedziliśmy także Warszawską Syrenkę, która uśmiechała się do nas z pomnika nad Wisłą.
Na wszystkich jednak największe wrażenie zrobił Stadion Narodowy. Uczestnicy wycieczki podziwiali obiekt z punktu widokowego.
Na koniec zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik oraz przejechaliśmy się warszawskim metrem.
Wycieczka była bardzo udana, panowała miła atmosfera. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc i zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Wspomnienia z tego wyjazdu na pewno zostaną w naszej pamięci jeszcze przez długi czas.

Aneta Szczepaniak