12 listopada 2020r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej -Curie doświadczyli dwóch niezwykłych lekcji z gośćmi w ramach ogólnopolskiego projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”.

Pierwsze zajęcia zdalne poprowadziła bardzo żywiołowa i zarażająca swoją energią nauczycielka biologii -p. Joanna Gadomska. Pracuje ona w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Jest członkiem grupy Superbelfrzy i prowadzi blog „Biologia z blondynką”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach „Jak pracuje nasz mózg i dlaczego nas oszukuje?”. Była to lekcja ciekawa, pełna doświadczeń związanych z tym, co i jak widzi nasz mózg. Teraz już wiemy, że pewne rzeczy nie zawsze są takie, jakimi je widzimy.

Tego samego dnia klasę VII odwiedziła też p. Alicja Podstolec -nieprzeciętna polonistka. Na co dzień p. Alicja uczy w Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych im. Św. Dominika Savio w Zabrzu. W czasie lekcji języka polskiego uczniowie dowiedzieli się, jak bardzo rozprawka przypomina jamnika (tak, dobrze przeczytaliście -jamnika ). Lekcja była bardzo inspirująca i na pewno rozjaśniła uczniom wiele zawiłości związanych z rozprawką.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy nas odwiedzili, mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli spotkać się poza światem wirtualnym.

Kornelia Jakubowska – Rubas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *