We wtorek 27 października obchodziliśmy dzień dyni w naszym przedszkolu. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami muzyczno – ruchowymi z udziałem dyni.

Święto Dyni rozpoczęliśmy tańcem z dynią oraz  przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną – „ Wszystko co musimy wiedzieć o dyni”,  dzięki której dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach ono rośnie. Następnie dzieci przystąpiły do dyniowych zawodów. Na początek dyniowe kręgle –przedszkolaki przewracały kręgle za pomocą dyń, odbył się również slalom dyniowy. Na zakończenie zawodów przedszkolaki rozwiązywały dyniowe łamigłówki. Dzieci degustowały także dyniowe pestki oraz przygotowane wcześniej babeczki dyniowe. Na zakończenie przedszkolaki wykonały pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej przez wychowawczynie foto budce.

To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić. 

Magdalena Lewandowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *