W trosce o naszych uczniów realizujemy w naszej szkole programy prozdrowotne:

* Program edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”.

*Program prozdrowotny o zbilansowanym odżywianiu i aktywności „Trzymaj Formę!”.

* Program profilaktyczny ,,Czyste powietrze wokół nas„.

* Program Uniwersytetu Dzieci pt. ,,Ja w świecie emocji” w ramach, którego uczniowie:

• poznawają swoje mocne strony,
  • uczą się budować relacje,
  • kształtują umiejętność pracy w zespołach oraz uczą się dyskutować, analizować przypadki i odgrywać role, a przede wszystkim uczą się oswajać emocje.

*Realizacja projektu ,,Sztuka emocji„.

*Zajęcia sportowe SKS w ramach PROGRAMU ZSZ Wielkopolska.

*Organizacja Balu u Królewny Marchewki.

Bierzemy udział w „Programie dla szkół”– jest to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.
Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

,,Dzień Zdrowego Śniadaniaoraz ,,Śniadanie daje mocto ogólnopolskie programy edukacyjne.
Pierwsze śniadanie jest dla dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia – przypominają eksperci, dlatego wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w tych programach. Celem realizacji tych programów jest zachęcanie dzieci do zdrowego odżywania się.

Obchody ,,Światowego Dnia Rzucenia Palenia” w klasach 4-8 dotyczące szkodliwości palenia papierosów.

Organizujemy warsztaty profilaktyczne dla uczniów i rodziców.