10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. O symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, biorąc tym samym, kolejny raz, udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie przygotowani przez panią Anetę Szczepaniak i panią Kornelię Jakubowską-Rubas zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, dzięki któremu wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, ponieważ nasz kraj po 123 latach zaborów znów pojawił się na mapie Europy.  Pieśni patriotyczne i wiersze przedstawiające drogę Polaków do wolności przyczyniły się do głębokiego przeżywania tych chwil. Cała społeczność szkolna z zainteresowaniem, skupieniem, a niekiedy i wzruszeniem obejrzała tę szczególną lekcję historii. W czasie uroczystego apelu uczczono również 154. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli symboliczny znicz przed tablicą upamiętniającą Patronkę naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor podziękowała występującym uczniom, nauczycielom zaangażowanym w tę akademię oraz całej młodej widowni za wzorowe, patriotyczne zachowanie.

Aneta Szczepaniak