Tegoroczną lekturą dziewiątej edycji Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Do tej ogólnopolskiej akcji propagującej czytelnictwo i znajomość literatury narodowej podobnie jak w latach ubiegłych czynnie włączyła się nasza szkoła.

W dniu 7 września 2020 r. z zachowaniem reżimu sanitarnego fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego czytali chętni uczniowie z klas IV-VIII wraz z wychowawcami. Do wspólnego czytania w klasach dołączyła także bibliotekarka Anna Nawrocka z Biblioteki Publicznej w Przyjmie. W  ramach szkolnej odsłony Narodowego Czytania przygotowano również gazetkę tematyczną oraz prezentację multimedialną dotyczącą dramatu Juliusza Słowackiego. Potwierdzeniem uczestnictwa w akcji była pieczątka, która została postawiona w zeszytach uczniowskich.

Aneta Szczepaniak