Jak zaplanować swoją ścieżkę edukacyjno-zawodową?

Noc Zawodowców to event mający na celu zwiększenie świadomości oraz perspektyw edukacyjnych i zawodowych uczniów szkół podstawowych. Dodatkowo pomaga w promowaniu szkolnictwa branżowego i technicznego, które wiąże się z pozytywnym wyborem drogi na przyszłość. Daje też możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Konińska edycja Nocy Zawodowców pod hasłem „Przejdź na zawodową stronę mocy”, odbyła się 4 października 2024 r. wZespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.

Wzięli w niej udział uczniowie ze szkół podstawowych w Przyjmie, Golinie i Radolinie. Towarzyszyli im nauczyciele.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych szereg atrakcji w postaci:  quizów, warsztatów, pokazów barmańskiego i mody, edukacyjnych gier planszowych, występów muzycznych, kącików tematycznych oraz spotkań z przedstawicielami firm.

W międzyczasie podsumowane zostały ogłoszone wcześniej konkursy, w tym gra miejska, w której I miejsce zajęli przedstawiciele naszej szkoły – Zofia Andrzejewska, Marcel Dudkowiak i Kacper Górniak. Zwieńczeniem eventu w Żychlinie był koncert gwiazdy wieczoru – Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego.

Cieszy fakt, że inicjatywa Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, która odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Igora Bykowskiego, spotkała się z szerokim zainteresowaniem ze strony młodych ludzi z naszego regionu. Kolejna odsłona Nocy Zawodowców pomogła im w ciekawy, interaktywny sposób zaznajomić się ze światem najnowszych zawodów. Pozwoliła poznać oferty szkół ponadpodstawowych, propozycje lokalnego rynku pracy oraz realia współczesnych rzemiosł.

Przemysław Ciesielski

Źródło: https://cwrkdiz-konin.pl/