Nadchodzi cudowny okres, jeden z najlepszych w roku. Pora na wyciągniecie z dna szafy ciepłych swetrów, ugotowanie zupy dyniowej i wędrówki wśród wirujących na wietrze liści. Nadejście jesieni to znak, że należy docenić i złapać ostatnie promienie ciepła oraz cieszyć się tym, czego jest najwięcej – świeżością grzybów, warzyw i owoców.

Dnia 25 października 2021r. klasy I-III dyniowym powitaniem „Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży wkoło. Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam” rozpoczęły Jesienne spotkanie z dynią. Dzieci obejrzały prezentację „Co warto wiedzieć o dyni”, uczniowie klasy III przygotowali ciekawostki o tym wartościowym odżywczo warzywie. Następnie wspólny posiłek pokazał jak można wykorzystać dynię w kuchni. Warto przecież pomyśleć o modyfikacji nawyków żywieniowych i wprowadzeniu zmian dobrych dla kondycji naszej planety.

Aby „spalić” zjedzone rarytasy każda klasa przystąpiła do zabaw ruchowych z wykorzystaniem dyni.

Całość imprezy dopełniły ciekawe dekoracje. Serdecznie dziękujemy za pomoc w ich wykonaniu pani Dorocie Janiszewskiej.

Rodzice i wychowawca klasy III