Dnia 12 marca w naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Dinozaura.  Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi w tym w sposób szczególny dzieci z naszego przedszkola. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach albo oglądnąć kolekcje miniaturowych dinozaurów. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje dinozaury – zabawki, książeczki i mogły pochwalić się posiadaną już wiedzą. Nasi przedszkolacy  zapoznały się z prezentacją multimedialną, z której dowiedziały się wiele ciekawostek o życiu dinozaurów, ich nazwach, wielkości, o tym gdzie mieszkają i czym się żywią. bawiły się w paleontologa wylepiając  szkielet dinozaura oraz odbijały różne ślady z tamtych czasów w masie solnej . Następnie przedszkolaki wykonywały zadania typu: rozwiązywały zagadki, układały puzzle, budowały  z klocków Dinolandię, łączyły dinozaury z ich cieniami oraz obrysowywały po śladzie i ozdabiały kolorowanki. Dzieci przejawiały zainteresowanie tymi niesamowitymi  gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii z Dnia Dinozaura obchodzonym w naszej szkole. 

Magdalena Lewandowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *