Ostatni miesiąc roku kalendarzowego to czas oczekiwania na św. Mikołaja, a także czas, kiedy możemy zostać św. Mikołajem. Kierując się tą zasadą oraz ucząc się empatii i otwartości na chęć niesienia pomocy drugiej osobie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami ze Szkoły Podstawowej w Przyjmie wzięli udział w Akcji Charytatywnej „Paczuszka dla Maluszka” zorganizowanej przez Fundację Małych Stópek.

Celem inicjatywy jest zbiórka pieluch oraz chemii kosmetycznej dla dzieci z różnych ośrodków pomocowych, które nie miały szczęścia urodzić się w atmosferze rodzinnego ciepła, dostatku i radości z ich przyjścia na świat.

Czasem nie trzeba wiele, żeby na czyimś niebie zapalić tę pierwszą gwiazdkę, gwiazdkę nadziei.

Sylwia Orchowska