Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia w poniedziałek, 9 listopada br. w naszej szkole uczczono 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów uczniowie uczestniczyli w lekcji patriotycznej online, podczas której odbyły się rozmowy na temat zbliżającego się święta i polskich symboli narodowych. Wychowankowie obejrzeli także dwa filmy edukacyjne „Gra o Niepodległość’ oraz „Odrodzenie” pokazujące polską drogę do wolności. Ponadto najmłodsze dzieci wykonały własnoręcznie biało-czerwone flagi i kotyliony.

W ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości uczniowie klas V–VIII wzięli udział w konkursie recytatorskim online wierszy o tematyce patriotycznej „Dla Niepodległej” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Golinie. Jury konkursu wyłoniło aż 3 laureatów z naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobył Filip Rubas z kl. VIII za ekspresyjną deklamację utworu „Ballada o żołnierzu” Cz. Kuriaty. Trzecie miejsce w tej samej kategorii wiekowej otrzymał Emilian Siuda z kl. VII za recytację wiersza T. Różewicza „Oblicze ojczyzny”. Drugie miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Kaja Gołdych z kl. V, która zaprezentowała wiersz „Ziemia rodzinna” W. Bełzy. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                          Aneta Szczepaniak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *