Pasowanie… radosna uroczystość w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Przyjmie. 30 września w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w króciutkim występie artystycznym.  

Niestety z uwagi na panującą pandemię podczas uroczystości zabrakło obecności rodziców, gości oraz uczniów naszej szkoły. Na pewno wszyscy sercem i myślami byli z naszymi pierwszakami. Dyrektor Szkoły Pani Dorota Plutecka- Jankowska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym kluczem wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej Ewelina Nowak wraz z Panią dyrektor wręczyła uczniom książki, dyplomy oraz długopisy. Również rodzice mimo nieobecności podczas uroczystości zadbali o słodkie upominki dla swoich pociech- za co bardzo dziękujemy.  

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.  

                                                                                               Ewelina Nowak      

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *