Czas zdalnego nauczania nie był łatwy ani dla uczniów, ani dla nauczycieli. Okazuje się jednak, że coś, co początkowo może wydawać się porażką, co jest trudne i wydaje się niewdzięczną pracą, można przekuć w sukces! To właśnie osiągnęli nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej -Curie w Przyjmie. 2 września 2020r. szkoła otrzymała tytuł Szkoły w Chmurze Microsoft.

Platforma Microsoft Office 365 stała się narzędziem pracy części nauczycieli i znacznie ułatwiła komunikację z uczniami. Szkoła pracowała na niej przez 2 miesiące, teraz wdraża się do połączenia nauczania stacjonarnego z nauczaniem w chmurze, bo jest to forma ciekawa dla uczniów i znacznie ułatwiająca pracę nauczycielom. Prekursorami działań w szkole są nauczycielka języka polskiego -Kornelia Jakubowska-Rubas i nauczyciel informatyki -Marcin Ziemniczak.